Boyahane Arıtma-Boya Sıyırıcı

İlgili sistemler; Otomotiv Ana ve yan sanayi, plastik, ahşap, kimya, demir çelik vb. sektörlerde kullanılan, su perdeli ve/veya venturi tip yaş boya kabinlerindeki overspray olarak belirttiğimiz fazlalık boyanın, sudan yüzdürülerek ya da çöktürülerek ayrıştırılması işleminde kullanılan boya sıyırıcı ekipmanlardır.
 
Hydrofloty, Boyahane su kapasitesine ve artık boya oranına bağlı olarak kapasitelendirilmektedir. Besleme pompalarından kimyasal dozaj pompalarına kadar, tüm komponentler prosese ve boya tipine uygun olarak seçilip üretilmektedir.  Sadece bir noktadaki boya çamurunu almak yerine, tanktaki boyanın tümünü almayı hedefleyerek tasarlanan sistemlerde, teknolojiyi sonuna kadar kullanan mühendislik kadromuzun emeği büyüktür. Teklif ve proje aşamasında yapılan hesaplar ve tasarımlar, uygun program ve çizimler aracılığı ile müşterimize sunulmaktadır. Bu titiz çalışmalar neticesinde yapılan uygulamalar ve de anahtar teslim başarılı sonuçlar müşteri memnuniyeti esasında yapılmaktadır. Bu konuda ekipman desteği ile birlikte sunduğumuz, özel olarak HYDROITALIA tesislerinde üretilen kimyasallar (Boya çürütücü, boya yüzdürücü) desteğiyle, müşterilerimize tam bir proses hizmeti sunmaktayız.
 
HydroTur olarak, bu konuda Türkiye ve birçok ülkede sahip olduğumuz referans ile bilgi ve uygulama becerilerimizi oldukça geliştirmiş bulunmaktayız. Bu sayede, prosesin lideri konumuna gelmiş, Türkiye ve dünya’daki en büyük ve kurumsal boyahane üreticilerinin “Proje Partneri” konumuna ulaşmış durumdayız.

Sistemin genel olarak sunduğu avantajları şu şekildedir:

  • Boya çamuru sürekli olarak kabinlerden ayrıştırılması ile kabin suyunun kirlenme frekansı uzamaktadır. Su daha az değiştirilmektedir. Dolayısı ile bakım-onarım ve temizlik giderleri %90 oranına kadar azalmaktadır.
  • Boya kabinlerinin su perdesinde ve nozzle’ larda tıkanma gibi problemler azalmaktadır. Bu sayede dolaylı olarak, boya kalitesinde artış görülebilecektir.
  • Boya kabinlerinin temizlenmesi için üretimi durdurmak ve ekstra işçilik maliyetlerine katlanmak zorunda kalınmayacaktır.
  • Her bir sistem birden fazla boya kabinine bağlanabileceğinden dolayı her kabin için ayrı sistem ve ayrı yatırım yapmak zorunluluğu yoktur.
  • Solvent bazlı boya yerine su bazlı boyaya geçilme durumunda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek duymadan sistemi aynı şekilde kullanmaya devam edebilecektir.
  • Sistem kontrolü, PLC kontrollü otomasyon panosundan yapıldığından operatör gereksinimi minimumdur.